Numer konta: 93 102­0 335­2 0000 1­302 00­13 2415

Touch, do & learn

System ‘touch, do & learn’,

to nauczanie dzieci w wieku 5-9 lat języka obcego w sposób naturalny, jak najbardziej podobny do przyswajania języka ojczystego. Ponieważ nie mamy możliwości przebywać z naszymi małymi słuchaczami przez cały dzień i mówić do nich w języku obcym, próbujemy choć dwa razy w tygodniu- w trakcie trwania kursu, aranżując odpowiednie ćwiczenia uczyć je w sposób naturalny.


Jest to proces długotrwały i często na efekty czekamy trochę dłużej niż przy tradycyjnych metodach- wierzymy jednak, że zostaje w głowach na dłużej. Poznane wyrazy, a przede wszystkim zwroty kojarzą się dzieciom z konkretnymi sytuacjami, zapachami, smakami, kolorami. To pobudza nie tylko pamięć krótkotrwałą, ale również pozostaje w pamięci długotrwałej.


Stosując naszą metodę stawiamy nacisk na używanie zwrotów i mówienie do dzieci pełnymi zdaniami. Staramy się również wyegzekwować pełne odpowiedzi. Wszystkie poznane na danych zajęciach pytania są powtarzane przez cały czas trwania kursu co daje niesamowity efekt już po roku nauki.


Podstawa programowa coraz mniej godzin przewiduje na zajęcia plastyki, muzyki, a przedmiot technika całkowicie zniknął z siatki zajęć szkolnych. Dzięki naszej metodzie- wracamy do czasów kiedy dzieci nie tylko siedzą w ławkach, ale również pracują na dywanie, na świeżym powietrzu, malują, lepią z plasteliny, wycinają. Bawiąc się przyswajają wiedzę - o wiele łatwiej zapamiętują nazwy poszczególnych przedmiotów, kiedy sami je wykonują.


Jesteśmy świadomi, że nie możemy całkowicie powiedzieć ‘nie’ technologiom, które zewsząd nas otaczają- warsztaty z nowych technologii wprowadzamy w klasach IV-VI. Maluchom natomiast pozwalamy rozwijać zdolność myślenia, kreatywność, samodzielność - bez pomocy tablic multimedialnych i komputerów. Uczymy dzieci współpracy- pracy w grupach i pracy w parach. Pamiętając, że ich przyszłe życie to przede wszystkim współpraca z ludźmi.

 • Electronic Diary

  Platforma
  elektroniczna

  Zobacz
 • Offer

  Zobacz
  ofertę

  Zobacz
 • Contact

  Kontakt
  Zapisy

  Zobacz