+48 504-145-708

FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

1. Jaką metodą Państwo uczą?

W klasach I-III uczymy metodą „touch, do & learn”- dzieci przyswajają język obcy w naturalnych sytuacjach podobnie jak uczyły się języka ojczystego. Lektor zwraca się do dzieci w języku obcym- dzieci się osłuchują. Uczymy poprzez zabawę, gry edukacyjne, aktywności angażujące uczniów, pracę w parach i grupach oraz projekty plastyczne. Na każdych zajęciach pracujemy w podręczniku i zeszycie ćwiczeń. Stwarzamy rodzinną, przyjazną atmosferę, dzięki której mózgi naszych dzieciaków są otwarte i chłonne. Na naszych zajęciach jest bardzo dużo powtórek, dzięki którym wiedza trafia do pamięci długotrwałej naszych uczniów, a oni potrafią ją wykorzystać w odpowiednich sytuacjach. Uczymy dzieci odpowiadać pełnymi zdaniami, zadawać pytania i bardzo duży nacisk kładziemy na rozumienie tekstu słuchanego. Budujemy wartościowe relacje oparte na zaufaniu. Uczeń jest dla nas najważniejszy.

Od klasy IV realizowany na naszych zajęciach materiał znacznie wykracza poza materiał szkolny, dzięki temu nasi uczniowie pewnie podchodzą do Egzaminu Ósmoklasisty i swobodnie mówią po angielsku. Są świetnie przygotowani do pracy w szkole ponadpodstawowej. 

2. Jak sprawdzają Państwo wiedzę?

Na każdych zajęciach słyszymy naszych uczniów mówiących w języku obcym, każda lekcja zaczyna się od rozgrzewki językowej, której celem jest powtórzenie materiału z zajęć poprzednich. Jak tylko widzimy, że ktoś coś zapomniał, całą grupą powtarzamy materiał- śpiewając, pokazując obrazki, omawiając plakat. Bardzo dbamy, aby poziom grupy był wyrównany, a dzieci czuły się na zajęciach komfortowo.

Po skończonym Unitcie uczniowie piszą ćwiczenia sprawdzające wiedzę gramatyczną i leksykalną. Wyniki dostępne są w dzienniku elektronicznym Langlion.

Raz w semestrze młodsi uczniowie wykonują projekt w postaci lapbooków w trakcie którego prezentują swoją wiedzę. 

Od klasy V nasi uczniowie piszę w maju egzamin ósmoklasisty, który ma na celu pokazać im jak dużo już potrafią. 

3. Skąd My- Rodzice wiemy czego uczy się nasze dziecko?

W każdym podręczniku znajdą Państwo adres strony internetowej i kod. Jest on dostępem do podręcznika, zeszytu ćwiczeń oraz dodatkowych materiałów online. Uczniowie zostawiają książki w szkole gdyż nie zadajemy prac domowych i uczymy na zajęciach. Natomiast co robiliśmy na konkretnych zajęciach jest dokładnie opisane przez naszych lektorów w dzienniku elektronicznym langlion. Dostęp do www.smile.langlion.pl otrzymują Państwo w umowie. W przypadku zagubienia hasła, zapraszamy do kontaktu z Panią Menedżer Agnieszką pod numerem telefonu 504-145-708 lub adresem agnieszka.pawlak@smile.edu.pl 

Zapraszamy do regularnego logowania się do dziennika. Znajdź tu również Państwo oceny Państwa dzieci z realizowanego materiału. 

4. Z jakich podręczników uczymy? Skąd je wziąć i ile kosztują?

Przede wszystkim korzystamy z podręczników wydawnictwa Macmillan- serii Give Me Five.

W niektórych grupach wprowadzamy nowe podręczniki wydawnictwa Oxford – seria Beehive.

A w klasach starszych Repetytorium i materiały wydawnictwa Pearson.

Cena podręcznika wraz z ćwiczeniami i dostępem do wersji online to ok. 110 zł.

Kolejny poziom podręcznika jest rozpoczynany wtedy, kiedy grupa jest na to gotowa. 

Zależy nam, aby nasi uczniowie przyswoili materiał, a nie przerobili podręcznik.

Na poziomie klasy VI i VII znaczenie wykraczamy poza poziom materiału szkolnego i nasi uczniowie już na tym etapie są w stanie napisać egzamin ósmoklasisty. Dlatego w klasie ósmej wprowadzamy podręcznik na poziomie B1/B1+ przygotowujący naszych uczniów do pracy w szkole ponadpodstawowej, a wiedzę do Egzaminu utrwalamy z pomocą Niezbędnika Ósmoklasisty, który uczniowie od nas otrzymują. 

5. Co jeśli dziecka nie ma na zajęciach?

Jeśli dziecka nie ma na zajęciach raz lub dwa absolutnie nie trzeba się martwić. Nasi lektorzy pracują w taki sposób, aby wszyscy uczniowie przyswoili przekazywaną wiedzę, utrwalili konstrukcje i potrafili odpowiadać i zadawać pytania. Na każdych zajęciach jest bardzo dużo powtórek i powrotu do materiału realizowanego wcześniej. Wiemy jak pracuje mózg dziecka i jesteśmy świadomi faktu, że tylko dzięki wielokrotnym powtórkom materiał trafi do pamięci długotrwałej naszych uczniów i będą mogli go z niej wydobyć dokładnie wtedy kiedy będzie taka potrzeba.

W przypadku dłuższej nieobecności zachęcamy do kontaktu z lektorem lub Menedżerem szkoły Panią Agnieszką 504-145-708 w celu ustalenia jak możemy pomóc uczniowi nadrobić materiał. 

W sytuacji kiedy cała grupa jest nieobecna (wycieczka szkolna lub wyjście klasowe) bardzo prosimy o poinformowanie nas o tym. Wtedy zajęcia nie przepadną tylko zostaną dodane pod koniec kursu. 

6. Co w sytuacji kiedy zajęcia przepadną? (wyjście klasy, choroba lektora, sytuacja nagła)

Jesteśmy zobligowani i na to się z Państwem umawiamy podpisując umowę, że zostanie przeprowadzona odpowiednia ilość lekcji. 

W klasach I-VII 55 zajęć, 

w klasach VIII 28 zajęć.

W przypadku odwołania przez którąkolwiek ze stron zostaje to odpowiednio zaznaczone w dzienniku elektronicznym langlion, a system generuje zajęcia dodając je na końcu listy.   

Pod koniec roku szkolnego ilość zajęć w umowie i dzienniku Langlion muszą się zgadzać.

Zachęcamy do regularnego logowania się do dziennika elektronicznego w celu sprawdzania czy wszystko się zgadza.

Proszę się jednak nie martwić, my naprawdę nad tym czuwamy. 

7.Czy zabieracie Państwo dzieci ze świetlicy? Czy zdążą zjeść obiad?

  1.  Tak, oczywiście. Nasi lektorzy przed każdymi zajęciami odwiedzają świetlicę i stołówkę. Pokazują się dzieciom, przypominają o zajęciach  i zaprowadzają dzieci do sali. Po zajęciach lektor odprowadza dzieci do szatni lub na świetlicę.
  2.  

8.Jaki jest zakres materiału? Czego nauczy się moje dziecko?

Dokładny zakres materiału dla każdego poziomu nauki dostępny jest w zakładce Oferta Kursu.

Zachęcamy jednak do śledzenia tego co dzieje się na każdych zajęciach w dzienniku elektronicznym langlion na stronie www.smile.langlion.pl.

Znajdziecie tu Państwo dokładny opis każdych zajęć, przerabiany materiał: pytania, słownictwo, zakres gramatyczny oraz strony i numery ćwiczeń nad którymi grupa pracowała w danym dniu. 

Tempo pracy dostosowane jest do grupy, materiał realizowany jest w taki sposób, aby wszyscy uczniowie w grupie mieli równe szanse na jego przyswojenie. 

Zapraszamy również na cykliczne konsultacje z lektorem uczącym i dyrektorem metodycznym szkoły Smile Panią Katarzyną Synder-Tamborską (katarzyna.synder@smile.edu.pl) jeśli potrzebują Państwo więcej informacji. 

9. Jak wyglądają płatności?

W Szkole Smile płacimy w ośmiu równych ratach: od września do kwietnia. 

Zajęcia rozpoczynamy pod koniec września lub z początkiem października, a kończymy na przełomie maja i czerwca. 

 Kurs obejmuje 55 zajęć:

KLASY I  2 x 45 minut w tygodniu 

KLASY II-III 2 x 60 minut w tygodniu

KLASY IV-VII 2 x 75 minut w tygodniu

KLASY VIII 1 x 90 minut w tygodniu- 28 zajęć ( w cenę wliczony jest Niezbędnik Ósmoklasisty)

10. Czy jest opłata wpisowa?

Nie, nie ma opłaty wpisowej. 

11. Czy mogę zrezygnować w każdej chwili?

Tak. W każdej chwili można zrezygnować z kursu. Zachęcamy jednak, aby zgłaszać nam wątpliwości czy wyzwania tak, aby nie przerywać edukacji językowej Państwa dziecka.